Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Baráček

Nové bydlení

Ani Honza ani já moc tajemství neudržíme. Takže se stalo také veřejným tajemstvím, že jsme si našli nové bydlení.
Zřejmě od léta budeme bydlet v krajové řadovce

Praze 9 – Újezd nad lesy.


Původně jsme si chtěli koupit pozemek a začít stavět. Byla proti nám banka a navíc, co si budeme povídat, vůbec stavbě nerozumíme. Nedokázali jsme si představit do čeho jdeme, takže jsem nakonec  trávila hodiny a hodiny a večery a večery na internetu a hledala nějaké řešení.
Měli jsme jasné kritérium – ať už půjdeme bydlet do čehokoliv, tak chceme v místě veškerou občanskou vybavenost. Újezd s řadovými domky to vyhrál. Je tam fakt všechno a domečky jsou  moc hezké.

Jsou tam i „neřadovky“, ale to by jste nám museli poradit jak vykrást nějakou banku…

Nicméně náš domeček má garáž, v přízemí sprchu s wc, kumbálek, krásný obývák s kuchyňským koutem a v patře tři pěkné pokoje dokonce dva mají společný mrňavý balkónek s výhledem na skoro otevřenou krajinu., koupelnu a pidi šatnu. Dokonce mame ještěna drobné a sezónní věci přístupnou půdu.

A takovou malou zahrádku za baráčkem a z boku a před. Tak na posezení, dětské pískoviště…

Z lokality i domečku jsme nadšení. Řadovka už stojí a my v pátek vybereme jaké chceme podlahy, dveře a koupelny.

A pak nás čeká hromada a hromada dalších věcí…
Takže vás klasicky zveme do diskuze. Hodně z vás má podobné zkušenosti – se zařizováním, výběrem, dodavateli např. plotů apod. Jestli vás někoho napadne na co si máme dát pozor nebo máte tip na nějakou dobrou firmu….
A my vás budeme pstupně budeme informovat jak jsme daleko …

Konečně nás pustili do baráčku!
Ve středu v devět ráno jsme se sešli se stavbyvedoucím a šli všechno prozkoumat a zkontrolovat. A protože jsme úplně nadšení, tak ani nevim jestli dokážeme být objektivní:)

Máme bezvadný obývák! Fakt! Moc se nám líbí plovoucí podlaha – barva se povedla, vypadá totiž jako dřevo a i dveře jsou suprové.

Dolní koupelna je oranžová a malinká, ale vešel se sem sprochový kout, umyvadlo a záchod – ten jsem hned vyzkoušela. Protéká! Ale to je jediná závada na kterou jsme narazili

Na shodech máme světlý koberec – stejný jako v horních místnostech

A v horním patře máme další koupelnu. Béžovou – dvě umyvadla, záchod, rohová vana. Je krásná.
Pokoje taky vymalováním a kebercem prokoukly.

Příští týden jdeme převzít nějaké papíry a možná, že už nám baráček konečněěě předají 🙂 Jo ještě čekáme na kuchyň – ta má být do poloviny července.
A pak nás čeká nákup světel, zrcadel, žaluzií, stavba plotu, stěhování… Držte pěsti!!! :-)))

Kuchyň – tak máme vybráno …

S Honzou jsme se zajeli nejdřív inspirovat do jedné prodejny a celkem se nám zalíbila světlá kuchyň.  Ale pak jsme narazili naopak na úplně tmavou variantu a ta nás dostala.

Takže na schůzku s prodejcem jsme šli celkem připravení. O tom, kde bude sporák, dřez, myčka… jsme nemuseli přemýšlet. To už je v domečku dané,  a tím tak trošku byl i dán tvar kuchyně.  Hodně se těším na potravinovou skříň, kterou budeme mít vedle lednice. Geniální kombinace – všechno jídlo pohromadě – mňam. Horní skříňky jsou i s mléčného skla a to se nám líbilo jako pěkný kontrast s  tmavou barvou wenge. Ta skutečně vyhrála!

Jen jsme „trošku“ bojovali o digestoř. Páni dělníci totiž udělali díru na digestoř úplně jinde než sporák. Prodejce vymýšlel šílené varianty různých sádrokartonů a zabudované digestoře. Ale to jsme nechtěli  – měli jsme představu o stříbrné komínové. Tak jsem se dohodla se stavbyvedoucím, že udělají ještě jednu díru… no byly s tím ještě další a další problémy na vedení – někomu se zdálo divné, že bychom chtěli digestoř nad sporákem. Čtrnáct dní neustálého telefonování a budeme mít tu naší komínovou.

A taaaak  kuchyň bude v polovině července a to se budem i stěhovat! Jupíííí

A nakoc nejmíň populární stěhování